2.14 Kurulum Aktarım Şablonları

Firmaları Excelden Yükle

Bu pencerede excel formatı alınarak kolon başlıklarında değişiklik yapılmadan gerekli alanlar doldurulur. Excelden Yükle butonu ile bilgiler sisteme yüklenerek kaydedilir. Excel dosyası seçilip açılabilir ya da içerisinde bulunan bilgiler kopyala- yapıştır seçeneği (bknz.2.görsel) ile de aktarılabilir. Manuel ekleme yapmak için, ‘+’ butonu ile açılan satırda firma kısa adı, adres, iletişim vb. bilgiler doldurularak kaydedilir.

Departmanları Excelden Yükle

Bu pencerede menüde excel formatı indirilerek, kolon başlıklarında değişiklik yapılmadan gerekli alanlar doldurulur. Excelden yükle butonu ile bilgiler sisteme yüklenerek kaydedilir. Manuel olarak giriş yapmak için açılan satıra departman kodu ve adı tanımlanarak kaydedilir.

Unvanları Excelden Yükle

Açılan menüde excel formatı indirilerek, kolon başlıklarında değişiklik yapılmadan gerekli alanlar doldurulur. Excelden yükle butonu ile bilgiler sisteme yüklenerek kaydedilir. Manuel olarak giriş yapmak için ‘+’ butonu ile açılan satıra unvan kodu, unvan adı ve bağlı olduğu departman tanımlanarak kaydedilir.

Çalışanları Excelden Yükle

Menüde excel formatı indirilerek, kolon başlıklarında değişiklik yapılmadan gerekli alanlar doldurulur. Sicil no personelin TC Kimlik/ SGK sicil numarası değil oluşacak sicil kartının numarası olacaktır, alanın dolu olması gereklidir. Excelden yükle butonu ile bilgiler sisteme yüklenerek kaydedilir. Manuel olarak giriş yapmak için ‘+’ butonu ile açılan satıra sicil no, bordro tipi, adı, soyadı vb. bilgiler tanımlanarak kaydedilir.

Last updated