14.6 Denetimler

Denetimlerinizi kolaylıkla yapabilmeniz için denetim form tanımında belirlediğiniz sorular sonunda, bu pencerede denetim sorularının puanlanabildiği, prosedürlerin uygulanma durumunu (uygulanıyor, yarı uygulanıyor, uygulanmıyor, uygulanamıyor) operasyondaki risk etkisi (ihmal edilebilir, düşük, orta, ciddi, kritik) ve risk ihtimalini (nadir, düşük, muhtemel, yüksek, neredeyse kesin) seçebileceğiniz ekranlardır.

Soruların eklendiği liste ekranından denetiminize hızlıca başlayabilirsiniz. Sorulara verdiğiniz yanıtlardan ilgili sorunun ağırlık puanı verilen cevaba göre daha önce yaptığınız tanımlardan alınarak listeye otomatik olarak eklenir. Kullanıcı isterse bu puana müdahale edebilir. Detay kısmından fotoğraf ekleyebilir, bulgu detaylarını, gözlemlediği risk detayını, öneri ve not girişini yapılabilir.

Denetim özetinde doldurulan yerler çıktı olarak alacağımız rapor ekranında kapak sayfası olarak tanımlanan alanı kapsamaktadır.

Yapılan denetim sonrasında rapora eklenmek üzere hazırlanacak özet bölümü için kullanıcı, istediği miktarda açıklama ve görseli birbiri ile ilişkilendirerek ekleyebilir.

Last updated